Nikdy nezapomeň, že jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Malcolm Muggeridge (novinář a špion)

Tisková zpráva - 30.1.2017

Natoč video, skoncuj s hejty!

Neziskové organizace NESEHNUTÍ a Be International spustily video soutěž pro mladé Hate Free Cities. Jejím mottem je „Řekni, co si myslíš o nenávisti ve společnosti. Každý může bojovat s nenávistí, bojuj i ty!“

Video soutěž je určena mladým lidem do 24 let. Mají se v ní zapojit do diskuze nad nenávistnými projevy ve společnosti. Soutěž trvá do 28. února a je součástí projektu Hate Free Cities. Na vítěze či vítězku čeká odměna v podobě zrcadlového fotoaparátu s funkcí natáčení videí.

„Záměrem soutěže je ukázat mladým lidem cestu, jak se mohou kriticky vyjádřit k otázkám nesnášenlivých a nenávistných projevů ve společnosti. I přes svou aktuální povahu se totiž tato problematika setkává s vysokou mírou znepokojení. My bychom rádi mladým lidem ukázali, jak lze s touto tématikou pracovat kreativní a zábavnou formou,” vysvětluje koordinátor projektu Petr Matulka z NESEHNUTÍ. Tato video soutěž má podle něj u mladých lidí podpořit zájem o občanskou angažovanost v boji za ochranu lidských práv a proti nenávistným projevům v online i v běžném prostředí.

Soutěž je součástí mezinárodního projektu Hate Free Cities, který se věnuje tématům spojeným s problematikou projevů nenávisti a nesnášenlivých nálad ve společnosti. Jedním z cílů projektu je prostřednictvím neformálního vzdělávání učit jak chápat, čelit a bojovat s projevy nenávisti. Na projektu spolupracují celkem čtyři města: Lodž, Herceg Novi, Tbilisi a Brno. V Brně se na projektu podílí neziskové organizace NESEHNUTÍ a Be International. Součástí projektu jsou také vzdělávací lekce na středních školách či v klubech pro mladistvé, tvorba metodické příručky nebo kulatý stůl s odborníky a odbornicemi. Vyhlášení soutěže proběhne na závěrečném večeru Hate Free Cities 9. března v Café Práh.

Soutěžní video, které má sdělit, co si myslí mladí lidé o nenávisti, stačí do 28. února 2017 nahrát na internet a jeho odkaz zaslat na [email protected].

Přílohy:
Video upoutávka na soutěž:

https://www.youtube.com/watch?v=Qt4ilmxyRiA&feature=youtu.be
Web soutěže: www.hatefreecities.eu

Kontakt:
Petr Matulka, NESEHNUTÍ, [email protected]
Dorota Osvaldová, Be International, [email protected]