Ty máš svoji cestu. Já mám svoji. A co se týče správné cesty a té jediné cesty, tak ta neexistuje.
Nietzsche

SKAMASI – festival k Mezinárodnímu dni uprchlíků

9

Každoročně přichází do České republiky lidé, kteří zde hledají útočiště před nebezpečími, kterým byli vystaveni ve svých domovech. Náš festival chce nejen připomenout těžké osudy těchto lidí, ale také vytvořit prostor pro poznávání jiných kultur, sdílení zkušeností a zážitků a tak podpořit vzájemnou toleranci mezi lidmi, kteří již jsou v České republice doma a těmi, kteří k nám přichází z jiných koutů světa.

 

Ve čtvrtek 20. června 2013 v kavárně Trojka (Dominikánská 9) zahrají:

Budoár staré dámy
Annas Ekvador
Chris Barickman
Andrey Mukamaeev (Treehouse Conspiracy)

Dále se můžete těšit na:

  • benefiční blešák, který bude probíhat od 10 do 19 hodin na nádvoří Domu pánů z Kunštátu. Nakoupit budete moct recy věci – peněženky z tetrapak obalů, náušnice z FIMA a plastu. Výtěžek je určen na organizaci letního příměstského tábora pro děti příchozích a české děti

 

  • od 14 hodin proběhne zážitkový workshop Jaké je to být uprchlíkem. Workshop přiblíží problematiku uprchlictví, sami se octnete v situacích, kterým uprchlíci a uprchlice čelí. Více informací [email protected]

 

 

  • výstavu prací na téma uprchlictví

 

  • hry a soutěže pro děti, které budou vést studenti a studentky Katedry sociální pedagogiky MU

 

  • afterparty  - Don Pedropoulos a Dscdrmr příjdou do Trojky se zásobou hudeb od táboráku uprostřed globální vesnice. Těšte se na africké rytmy, jihoamerické fujary, balkánské trubky podmáznuté beatem s evropskou tradicí. El baile global amigos:)

 

VSTUP NA VŠECHNY ČÁSTI PROGRAMU ZDARMA!
Leták akce.

Pořádá NESEHNUTÍ, Organizace pro pomoc uprchlíkům a Katedra sociální pedagogiky Masarykovy univerzity, za podpory Česko proti chudobě a Mládeže v akci.