Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc.
Abraham Lincoln

Podpořte nás

Ve škole, v práci, v tramvaji, v obchodě… tam všude vídáme a slýcháme rádobyvtipné vtipy, uštěpačné poznámky, silácká gesta a nepřátelské pohledy namířené vůči lidem, kteří v České republice podle mnohých „nemají co dělat“. Kdo sem ale vůbec „patří“ a kdo „ne“? Proč nemůžeme prostě koexistovat?

skr2My v NESEHNUTÍ si myslíme, že život v multikulturním světě obohacuje. Chceme žít ve společnosti, ve které se lidé respektují a jsou otevření vzájemnému porozumění. Vždyť jinakost nás mnohému učí, a leckdy nám i nastavuje zrcadlo. Nechceme proto sedět s rukama v klíně a pozorovat sílící, ale často bezmyšlenkovitou nenávist vůči těm, kdo mají „jinou“ barvu pleti, vyznávají „jiné“ náboženství a vyznávají „jiné“ tradice.

 

skr1V roce 2013 jsme proto na základních a středních školách pracovali s 820 dětmi na zážitkových workshopech vedoucích k toleranci a porozumění druhým, ale i sobě samým. Vybrali jsme také 6000 Kč na benefičním blešáku, které putovaly na organizaci již 3. ročníku tábora pro děti z migrantských i majoritních rodin, které během společných aktivit zjišťovaly, že skupinu jako celek soudit nelze.

Dál jsme vydávali časopis PŘES o lidských právech a migraci a uspořádali jsme 10 multikulturních setkání u čaje pro ženy z celého světa. Se 175 z vás jsme si taky moc užili festival SKAMASI, na kterém jsme zábavnou formou aktivně otevírali téma jinakosti a tolerance.

Věříte stejně jako my, že vést mladé lidi k toleranci, diskutovat o otevřených i skrytých formách rasismu a vytvářet prostor pro setkání lidí z odlišných kultur smysl? Podpořte nás. Budeme tak moci pokračovat i příští rok.

Dar v libovolné výši můžete zaslat na náš transparentní dárcovský účet č. 2600013234/2010 (Fio banka), nebo klikněte sem a můžete nám jednoduše a bezpečně zaslat dar pomocí platební karty. Děkujeme.

Tania_DZa tým NESEHNUTÍ Vám srdečně děkuje Tatiana Dumbrava (tatiana@nesehnuti.cz).

Nezapomeňte, že dary je možné odepisovat ze základu daně. Rádi vám vystavíme potvrzení.