Infomateriály

Většina z našich materiálů je volně ke stažení. Uvádějte prosím NESEHNUTÍ jako zdroj. Naše infomateriály si můžete taky zdarma objednat v papírové formě a šířit tím informace o problematice uprchlictví, lidských práv, předsudků a soužití ve společnosti. Vše je možno objednat na rozmanite@nesehnuti.cz.

Udělejte si vlastní názor (leták)

Leták se pokouší uvést na pravou míru 10 zavádějících informacích o uprchlících a migrantech mířících do EU, které se nejčastěji šíří mezi českou veřejností. Ke stažení v pdf ZDE.

E-book „Conflict: crisis or opportunity“

This e-book is the outcome of the training course “Conflict: crisis or opportunity“ organized by NESEHNUTI from 25th of May until 2nd of June 2015 near Brno, the Czech Republic. The main purpose of this e-book is to explore the conflict in multicultural contexts as a source of growth and transformation using different tools based… » pokračování

Pestrobarevný svět

Vydali jsme pro vás metodiku “Pestrobarevný svět aneb multikulturní workshopy pro učitele MŠ a 1. stupně ZŠ”. Publikace vznikla z důvodu zvětšující se multikulturní pestrosti České republiky. Není již neobvyklé setkat se s příchozími jako spolužáky na škole. Pro spolužáky příchozích ale stále může být problém najít si k nim cestu z důvodu jejich jinakosti,… » pokračování

Pochody z nenávisti. Rasismus, pravicový extrémismus a média

NESEHNUTÍ vydává novou publikaci věnovanou fenoménu pochodů z nenávisti, především pak v souvislosti s rolí extrémní pravice a médií v těchto událostech. Co se vlastně dělo v pozadí největších protiromských pochodů v ČR v roce 2013? Přispívají média k šíření nenávisti ve společnosti a jak? Jak se „vaří“ zprávy z demonstrací v novinářských kuchyních? Jak… » pokračování

Herní sešit

Herní sešit je součástí publikace Teď jsme doma v České republice. Zábavnou formou si v něm děti vyzkouší, co všechno se dozvěděly o jednotlivých dětech a zemích, ze kterých přišly. Herní sešit plní funkci prvního seznámení se s tématy migrace, multikulturní společnosti a lidských práv.  

Teď jsme doma v České republice

Tato brožura je určena pro žáky a žákyně prvního stupně základních škol. Seznamuje je s příběhy šesti dětí, které se narodily v cizích zemích a nyní žijí v České republice. Poutavým vyprávěním předkládá důvody odchodu ze země původu a následné těžkosti v novém životě. Brožura ke stažení v pdf.    

Omalovánky

Vymalujte si obrázky a přečtete si příběhy dětí, které se narodily v cizí zemi a nyní žijí v české republice. Omalovánky ke stažení v pdf.      

Pexeso

Pexeso navazuje na brožuru Teď jsme doma v České republice, která zobrazuje příběhy šesti dětí, které se narodily v cizích zemích a nyní žijí v ČR. Při hře pexesa se můžete naučit i hlavní vlajky zemí, ze kterých děti přišly. Pexeso ke stažení v pdf.