Více se naučíme, když hledáme odpověď na otázku a nenalezneme ji, než když se naučíme samotnou odpověď.
Lloyd Alexander (spisovatel fantasy)

Časopis PŘES

Časopis PŘES: čtvrtletník o migraci a lidských právech přináší každé 3 měsíce aktuální články o tématech migrace, uprchlictví a lidských práv u nás i ve světě. Informuje o právech a problémech uprchlíků, o situaci v jednotlivých zemích, ze kterých k nám přicházejí, stejně jako o výzvách a tématech spojených s migrací v České republice i v zahraničí.
Kromě autorských článků, analýz a reflexí časopis obsahuje také rozhovory se zajímavými lidmi, reportáže „z terénu“ či informace o aktivitách a organizacích na pomoc uprchlíkům a dalším ohroženým skupinám migrantů, včetně možností jak se do pomoci běžencům přímo zapojit.

Časopis PŘES má svůj profil na facebooku. Kromě aktualit o přípravě nových čísel zde rovněž naleznete zprávy o akcích týkajících se uprchlictví a migrace, informace o aktuálním vývoji témat, o kterých jsme v již vydaných číslech časopisu psali, a mnoho dalšího. Můžete zde rovněž diskutovat, komentovat a vyjádřit tak svůj názor na tyto témata, stejně jako podněty pro samotný časopis.

Pokud máte jakýkoli dotaz, námět či připomínku a chcete nás kontaktovat, napište nám na adresu redakce.pres@nesehnuti.cz.

Časopis Přes vychází v rámci projektu Multikulti Challenge: Accepted!, který je financován Evropskou unií, operačním programem OPVK.