Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné.
Antoine de Saint-Exupéry

10.3.2017

Staň se součástí komunitní laboratoře! // Be part of our community building lab!

 

 

— FOR ENGLISH SCROLL DOWN —

 

Myslíš si, že je třeba ve společnosti podporovat dialog a porozumění?

Chceš poznat zajímavé lidi a dozvědět se, jakým způsobem se lidé v Česku a na Slovensku zapojují do budování inkluzivního prostředí?

Ano? Pak hledáme právě Tebe!

 

Připoj se mezi dvacet mladých lidí z Česka a Slovenska a společně s nimi projdi cestu profesionalizace a vzájemné podpory. Nauč se plánovat kampaně, vytvářet videa, zažij hackathon a představ své nápady na závěrečném bar campu. Poznej odborníky a odbornice z oblasti médií, sociálního podnikání nebo prevence konfliktů. Staň se součástí projektu Community Building Lab!

 

A co Tě v komunitní laboratoři čeká?

 

Série vzdělávacích bloků v ČR a na Slovensku s tématickým zaměřením:

24. – 28. 4. 2017: Tvorba videí & plánování kampaní

25. – 29. 9. 2017: Sociální podnikání a inovace & budování komunity

19. – 23. 2. 2018: Kritické myšlení & prevence konfliktů

Budeme vytvářet videa, infografiky, psát články a společně upozorňovat na aktuální témata.

 

Budeš sdílet své zkušenosti na společné platformě a aktivně se zapojíš do unikátní mapy iniciativ – díky tomu se budeš moci inspirovat, co dělají ostatní a hned budeš vědět, jak se na ně obrátit. Společně budeme tvořit manuál budování komunity, zkrátka jednoduchou kuchařku s příklady dobré praxe. A na její konečné podobě se zase budeš moci podílet hlavně Ty!

 

Velmi vítán/a budeš na podzimním hackathonu.

Hackathon je akcí, na které se sejdou lidé z IT sféry a designu a společně navrhnou něco užitečného pro ostatní. Může to být web, aplikace či cokoliv, co samotné účastnice a účastníky napadne. Je to zároveň tak trochu hra, protože ten nejlepší návrh se pak setkává s uznáním nebo i s cenou. Lidé se pobaví (obvykle se akce koná přes noc či přes víkend), ale ten náš bude „slow“, takže se během něj určitě vyspíme 🙂 Neváhej, třeba právě Tvůj nápad se stane jedním z témat pro tvorbu unikátních projektů z pera zkušených IT expertů a expertek!

 

Zúčastníš se Make Sense Campu, veřejné komunitní akce s mezinárodní účastí, na které společně představíme všechno, na čem jsme pracovali během celého projektu a zároveň Ti předáme diplom “budování komunity”. Akce proběhne příští rok na jaře v inspirativním prostředí brněnského ImpactHubu.

 

První společné setkání proběhne v novém centru pro trvale udržitelný rozvoj, v Ekocentru Rychleby. Budeš se moci těšit na natáčení videí a plánování kampaní a dozvíš se jak využívat digitální média ve chvíli, kdy chceš lidi propojit a docílit jejich spolupráce.

 

Jak se zapojit?

Jestli je Ti do 30 let, neváhej a vyplň přihlášku ZDE

POZOR, uzávěrka přihlašování je prodloužena do 26. března 2017. Poté Ti dáme vědět, zda jsi vybrán/a!

Všechny vybrané účastníky a účastnice poprosíme o uhrazení vratné zálohy 500,- korun.

Na všech vzdělávacích blocích je zdarma zajištěna vegetariánská strava a ubytování, hrazeno je i cestovné.

 

Pozvánka v PDF: Komunitni_laborator_pozvanka

 

Kontakt:

V Česku: Mariana Zbořilová, NESEHNUTÍ, mariana@nesehnuti.cz

Na Slovensku: Peter Guštafík, PDCS, peter@pdcs.sk

 

 

****–=^*********–//„.>>******@~~~~~~~~///’^^^

 

 

Would you like to become part of the local community of young & active people who are willing to help foreigners and minorities to feel more homey here? Are you a social and creative soul? Are you interested in social innovations, social business, building and sustaining communities, preventing and solving conflicts, video making, planning campaigns and your own projects? Do you believe technology can help people to feel part of the community? Would you like to take part in a hackathon, even though you don’t know what it is and you  fancy taking on new challenges?

If you answered at least once yes, then we need you!

 

We’ll be 20 young & active people from Czech(o) Slovakia (and yourself from your country!) and we’ll be learning together how to build and strengthen communities, how to create inclusive settings in our families, neighborhoods, schools, work environment, how to welcome and benefit from diversity, how to invite other people to join and share same aspirations using digital media, how communities can benefit from social business and IT fields,

 

You can look forward to:

– networking with local young and energetic people who still believe they can change the world for the better

– getting involved in exciting projects or creating your own local project

– taking part and co-creating (if you wish) 3 training sessions on exciting topics with gurus of all sorts, timeline: 24-28.4, 25-29.9.2017, 19-23.2018

– experiencing hackathon in the fall 2017 for the first time in your life (or maybe not, which is anyway a buzzy experience)

– presenting our joint outcomes during Make Sense Camp, where international guests will be invited and we’ll celebrating the end of the project; we planned our Camp to take place in the Impact Hub

– talking to international experts and trainers via webinars

– learning, having fun, building, talking, sharing, looking forward

 

The first meeting will take place in the beautiful new Eco centre focused on sustainable development Rychleby from 24 to 28 of April, where we’ll be practicing video making and talking about campaigning and digital media with different field gurus.

 

If you are under 30, please register here until 26.3

Feel free to contact us for more info at mariana@nesehnuti.cz or tatiana@nesehnuti.cz