Buďte změnou, kterou chcete vidět ve světě.
Ghándí

22.9.2016

Hledáme buddies

Kdo je buddy

Představ si, že žiješ v cizině, kde je všechno nové, nerozumíš jazyku, kultuře, chování lidí. Ocenil/a bys člověka, který by ti pomohl se lépe orientovat v novém prostředí? Buddy je jednoduše kamarád/ka příchozího člověka anebo rodiny, je ochotný/á pomoct a zároveň si nechá pomoct tím, že se chce naučit nový jazyk, získat nové kamarády atd. Důraz je kladen na příjemný a přátelský vztah, ze kterého si buddy a příchozí rodina odnášejí pozitivní pocit a nikdo do ničeho nenutí sebe ani druhého. Tento vztah se vyvíjí postupně a může mít různé podoby, záleží na konkrétní dvojici. Z někoho se může stát nejlepší kamarád či kamarádka, někdo zůstane kamarád na úrovni průvodce či průvodkyně.  

Co dělá buddy

Buddyho úloha může být libovolná. Může například doučovat češtinu jako cizí jazyk dospělého člověka nebo dítě, pomáhat s výběrem a realizací volnočasových aktivit pro děti, pomáhat s orientací ve městě, ukazovat svá oblíbená místa a seznámit příchozí se svými kamarády, a tím rozšířit jejich sociální sítě, vysvětlit vzdělávací systém v ČR anebo obecně fungování české společnosti a podobně. Činnost buddyho není předmětem žádné smlouvy a může se měnit a vyvíjet spontánně podle potřeby a dvojice.

Koho hledáme

Hledáme nadšené lidi, kterým chybí v Brně rozmanitost, kteří jsou ochotní věnovat příchozím pár hodin týdně a kteří jsou otevření vzájemnému učení. Nepotřebuješ žádnou speciální kvalifikaci, stačí jen komunikační úroveň cizích jazyků, kreativita, zvídavost a přátelský přístup!

Co nabízíme

  • kontakt s komunitou příchozích, obohacující a nevšední zkušenost
  • školení s odborníky a odbornicemi pro práci s příchozími
  • možnost supervize se zkušenými sociálními a interkulturními pracovnicemi a pracovníky
  • konzultace a mentoring dle potřeby
  • pracovní zkušenost v organizaci a možnost zapojení se do jiných aktivit programu Společně k rozmanitosti
  • odměny od příchozích rodin formou lahůdek, pozvánek na večeři, doživotní vděčnost a hodně lásky

 

“Získala jsem především úžasné přátelství, a to s celou rodinou! Byli jsme například na výletě v mém městě, pravidelně jsem s nimi stolovala, řešili jsme spolu šikanu na škole, zánět slepého střeva, školu v přírodě, pracovní pohovor a tak dál. A to už nějak stmelí! Překvapilo mě na nich otevřené srdce a nesmírná touha po vzdělání kombinovaná s nevyčerpatelnou zásobou energie u syna.”

                                                                                                                           Naše buddy M.

 

Zajímá vás buddy program více? Koukněte se na naše video!

 

Pro více informací napište prosím na vendula@nesehnuti.cz.